Offshore společnosti

Offshore společnosti od alfa spolecnosti

Offshore společnost je obchodně činná mimo bydliště jejích zakladatelů a mimo zemi zápisu do obchodního rejstříku.

Hlavní výhody offshore společnosti jsou daňové, právní i finanční zvýhodnění, které by nebylo možné získat v místě residence.

Pokud se rozhodnete založit Vaši společnost tímto způsobem nebo prodat ready made offshore společnost, můžeme Vám nabídnout tyto služby: 

 

Naše služby při zakládání Offshore společnosti:

  • příprava veškeré potřebné dokumentace k založené Offshore společnosti
  • ověření a legalizace dokumentů zakladatele
  • obstarání výpisů z veřejných rejstříků (obvykle rejstřík trestů, obchodní rejstřík, katastr nemovitostí, živnostenský rejstřík apod.)
  • zapsání offshore společnosti k paušální dani z příjmu, popř. k jiným daním
  • zajištění statutárních zástupců společnosti v budoucí zemi působení
  • zajištění sídla a obchodní adresy v dané zemi včetně poštovních služeb 
  • otevření bankovního účtu u vhodného bankovního ústavu
  • překladatelské a tlumočnické služby poskytované autorizovanými překladateli a tlumočníky

Seznam daňových rájů

Seychely

Společnosti se sídlem na Seychelách patří mezi nejvyužívanější offshore společnosti. Seychelská republika je jedním z tradičních daňových rájů.Je to stát na stejnojmenném souostroví v Indickém oceánu, východně od Afriky a severně od Madagaskaru. Forma offshore společnosti je IBC.

Výhodou zakládání společností na Seychelách je zejména rychlost založení společnosti. České rejstříkové soudy bez problémů akceptují seychelské listiny a seychelská IBC tak může nabývat např. obchodní podíly nebo akcie obchodních společností v České republice.

Belize

Belize je méně známý daňový ráj, který nabízí poměrně vysoký stupeň anonymity vlastnictví. Belize je malý stát na východním pobřeží Střední Ameriky. Na severozápadě sousedí s Mexikem a na západě a na jihu s Guatemalou.

Belizské společnosti jsou bez problémů akceptované českými rejstříkovými soudy jako holdingové společnosti českých firem. Valné hromady společností je možno uskutečnit kdekoli na světě. U společností založených na Belize je možnost využití nominee služeb (nominee ředitel i akcionář).

Panama

Panama je malý stát na pomezí Jižní a Střední Ameriky kontrolující strategický průplav. Jeho sousedy jsou na východě Kolumbie a na západě Kostarika. Je to daňový ráj využívaný především pro registraci lodí a plavidel, ale i jiná využití jsou možná. Panama patří mezi nejstarší daňové ráje na světě, zákon o mezinárodních společnostech byl v Panamě přijat už v roce 1927.

Britské Panenské Ostrovy

Britské Panenské Ostrovy jsou velmi známý daňnový ráj, který ale v současné době již nedokáže zajistit příliš velkou anonymitu. Britské Panenské ostrovy jsou zámořské území Spojeného království, které zahrnují přes 50 malých karibských ostrovů. Jde o velmi známý daňový ráj, který ale v současné době již nedokáže zajistit příliš velkou anonymitu. Valnou hromadu společnosti je možno konat kdekoli na světě i telefonicky.

USA

USA (Spojené státy americké, United States of America) jsou velmi nenápadným daňovým rájem, který dokáže zajistit jistou míru anonymity a je využíván zejména pro holdingové účely. Je to federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se od Atlantského po Tichý oceán. Spojené státy se skládají z 50 států, jednoho federálního distriktu – District of Columbia (oficiálně není státem) a dalších území, např. ostrovních teritorií.

Nejčastěji se pro založení offshore společnosti v USA využívají státy Wyoming, Dellaware, Oregon. Jurisdikce některých států USA týkající se LLC společností nabízí takřka stejné možnosti jako předpisy klasických offshore zemí. 

Kypr

Kypr je nejčastěji využívaný evropský offshorový stát, který umožňuje významnou daňovou optimalizaci a velmi výhodné daňové podmínky.  Kyperská republika je euroasijský ostrovní stát nacházející se ve východní části Středozemního moře. Od 1. května 2004 členem Evropské unie, 1. ledna 2008 se připojil k eurozóně.

Vstupem do EU sice skončilo daňové zvýhodnění zahraničních společností , ale Kypr je nadále zemí daňových pobídek, má např. nejnižší daň z příjmu v celé EU. Valné hromady společností je možno uspořádat kdekoli na světě, z daňového pohledu je ale  výhodné jejich konání na Kypru.

Velká Británie

Velká Británie se počítá mezi offshore destinace počítána spíše z důvodu jednoduchosti založení místní společnosti a pro využití bývalých kolonií. Spojené království Velké Británie a Severního Irska (Velká Británie) je ostrovní stát přiléhající k severozápadu kontinentální Evropy. Zahrnuje ostrov Velkou Británii, severovýchodní část ostrova Irsko, kde hraničí s Irskou republikou, a mnoho menších ostrovů. Je členem EU.

Velká Británie je za daňový ráj považována z důvodu možnosti obchodování s bývalými koloniemi, ve kterých je nulová daň z příjmu. Ochrany soukromí lze dosáhnout např. vhodnou firemní strukturou. Výhodou je smlouva o zamezení dvojího zdanění mezi Velkou Británií a Českou Republikou uzavřená v roce 1992.

Dominica

Dominické společenství, anglicky Commonwealth of Dominica, je bývalá britská kolonie, v současnosti je to malá republika ležící na stejnojmenném ostrově v jižním Karibiku. Dominica je daňový ráj, který nabízí nejvyšší možnou míru anonymity pro vlastníka offshore společnosti, rejstříkové soudy České republiky bez problémů akceptují listiny ze státu Dominica a společnosti se sídlem v Dominice může nabývat např. obchodní podíly nebo akcie obchodních společností v České republice. Dominica nabízí možnost využití nominee služeb (nominee ředitel i akcionář).

Marshallovy ostrovy

Marshallovy ostrovy, oficiálně Republika Marshallovy ostrovy, je ostrovní stát rozkládající se v severní části Pacifického oceánu. Marshallovy ostrovy se řadí mezi zajímavé offshore destinace především proto, že místní jurisdikce umožňuje emisi akcií na majitele, což společně s využitím nominee služby zaručuje vysokou míru zachování anonymity vlastnictví. Z částečně přístupného obchodního rejstříku lze vyčíst pouze informace o existenci a adrese dané společnosti a datu, kdy byla založena.

Nezávazná objednávka

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

Demo

Člen představenstva

JUDr. Jakub Maur

info@profispolecnosti.cz

Telefon: +420 775 387 744, +420 266 793 320

Profispolečnosti Holding SE

Dělnická 12, 170 00 Praha 7